Które drzewo tniemy?
Dzisiaj kolejna propozycja stroju na bal karnawałowy. Jak zwykle mój mąż dzielnie się spisał, godząc się na to żebym przebrała go za drwala, a potem zrobiła zdjęcia. Ciekawe ile jeszcze takich przebieranek wytrzyma albo o ile wzrośnie cena przekupienia go żeby się na nie zgodził?:)
Nie przedłużając za bardzo przejdźmy od razu do tego jak taki strój wykonać. Podstawą jest koszula w kratę. Najlepiej żeby była flanelowa, ale zwykła bawełniane też się sprawdza, co sami możecie zobaczyć na zdjęciach.
Oczywiście nie może zabraknąć gęstej, długiej brody. Nasza powstała z brązowego filcu -instrukcja poniżej. Dodatkowo przyda się czapka, która ukryje „wiązanie brody”.
Na koniec siekiera. Niech tylko nikomu nie przyjdzie do głowy branie prawdziwej;) Wystarczy trochę tektury i farby żeby zrobić jej doskonałą imitację. A teraz instrukcja.
Do zrobienia brody potrzebujemy arkusza brązowego filcu, wstążki oraz kleju na gorąco (pierwsze dwa rzędy przyszyłam na maszynie, ale potem odkryłam, że przyklejanie klejem jest łatwiejsze).
Najpierw wycinamy bazę, nie zapominając o otworze na usta. Następnie z obu stron przyszywamy wstążkę, która umożliwi nam „wiązanie brody” za uszami. Z filcu wycinamy paski o grubości ok 1,5 cm i z jednej strony nacinamy na całej długości.
Gotowe paski przyklejamy jeden pod drugim tak żeby na siebie lekko zachodziły.
I tyle, broda drwala gotowa. Teraz czas na papierową siekierę.
Z grubej tektury wycinamy kształt siekiery, dodatkowo wycinamy dwa razy fragment trzonka. Ostrze siekiery malujemy farbą. Wykorzystałam farbę w sprayu, ale równie dobrze możecie użyć farb plakatowych. Do wyciętego kształtu siekiery z obu stron przyklejamy dodatkowe fragmenty trzonka (dzięki temu wzmocnimy, konstrukcje) Część trzonka przy ostrzu malujemy na inny kolor (u mnie czarny). Paskami czarnej bibuły okręcamy dookoła trzonek. Żeby bibuła dobrze się trzymała początek i koniec podklejam dwustronną taśmą. Na koniec ostrze oplatamy kawałkiem rzemyka. To tyle. Strój drwala gotowy!
Marta